čtvrtek 8. května 2014

Vegan "junk food" - SMAŽENÉ ŽAMPIONY S HRANOLKAMIBýt veganem nebo vegankou ještě neznamená stát se člověkem závislým pouze na zdravé stravě. Věřte mi, vím o čem mluvím. Je spostu ,jak já říkám "prasáren", kterými můžete ukojit všechny své nezdravé touhy po pořádném tučném a smaženém jídle. A to vše ve veganském stylu!
A zde jedna z těchto tukem a chutí nasáklých parád: smažené žampiony!

Ingredience: 
žampiony, pivo (může být i voda), bramborový škrob, strouhanka, koření (pepř, sučený česnek, kmín), sůl, olej, sojanéza (můžete ochutit petrželkou, pažitkou, okurčičkou, nebo jarní cibulkou), kvalitní kečup ( ;) ), na hranolky jsem použila brambory, mrkev a kedubnu

Postup:
Omyté žampiony obalujte v TROJOBALU! (Ano je to tak, i trojobal může být veganský - 1. vrstva: hladká mouka, 2. vrstva: bramborový škrob s pivem a kořením, 3. vrstva: strouhanka) A smažte ve větší vrstvě rozpálenho oleje. 

Zeleninu na hranolky oloupejte a nakrájejte na  pruhy. Propláchněte studenou vodou, nechte okapat a zalijte olejem se sladkou paprikou a sušeným česnekem. Dejte péct. Nakonci dosolte.

A můžete se cpát co hrdlo ráčí! Dobrou chuť ;)
1 komentář:

  1. LOL - junk food. Pokud byste to chtěli trochu míň junk, stačí šoupnout do trouby ne ledajaké hranolky, ale 1-2-3 od McCain. Jsou dělané tak, aby měli po přípravě v troubě jen 5 % tuku. Dobrou chuť. :)

    OdpovědětVymazat